Акумулятори для камер
Як і будь яка інша сучасна техніка, фотоапарати та відеокамери потребують джерела живлення яке в даному випадку перетворює їх в портативний пристрій та дає користувачу змогу використовувати їх де завгодно. Як правило, сучасний акумулятор для камери являє собою літій іонну батарею, ємність та інші параметри якої підібрані виробником для забезпечення оптимальної автономності та портативності пристрою.
В залежності від моделі та марки Вашої камери, для її живлення використовуватиметься спеціальний акумулятор який сумісний з вашою камерою, або окремою серією камер, саме тому, перед тим як купити акумулятор для фотоапарата, слід точно знати яка саме модель Вам потрібна. Найпростіший спосіб дізнатись який Вам потрібен акумулятор для фотоапарата, подивитись на маркування оригінальної акумуляторної батареї яка була комплекті з камерою. Проте, цей спосіб не завжди підходить, адже з часом маркування на акумуляторі може затертись, або, акумулятор фотоапарата може просто загубитись. В таких випадках інформацію про модель акумулятора для камери можна знайти в інструкції, або в характеристиках самої камери. Крім цього, Ви завжди можете зв'язатись з менеджерами нашого магазину, котрі допоможуть Вам підібрати акумулятор для камери відповідно до її моделі.
Вибрати акумулятор для фотоапарата досить просто, проте, якщо мова йде про акумулятор для відеокамери, то у користувача появляється більше варіантів, що відповідно може створити певну плутанину під час вибору. Справа в тому, що відеокамери, особливо професійні, часто використовують для живлення зовнішній акумулятор, в той час як в фотоапаратах батарея встановлюється всередину корпусу і має обмежені розміри. У випадках, коли акумулятор кріпиться зовні камери, його розміри та форма не являються критичним параметром, і саме тому виробники часто пропонують цілу серію взаємозамінних акумуляторів з різною ємністю для збільшення часу автономної роботи таких камери. Найяскравішим прикладом цього являються акумулятори типу NP-F, з ємністю 550, 750 та 950 мАг. Крім цього, за рахунок відсутності серйозних обмежень по розмірах та форм-факторі, акумулятори для відеокамер як правило мають більший об'єм та потужність, тому їх часто використовують і для живлення інших аксесуарів на зразок накамерного світла.
Для повного розуміння того, що таке акумулятори для камер та як їх вибрати, для початку слід розібратись з основним характеристиками та їхнім маркуванням. На корпусі кожного акумулятора окрім його моделі можна знайти цифри з позначками mAh, V та Wh і саме на ці параметри слід звернути увагу якщо для вашої фото або відеокамери доступно кілька різних моделей акумуляторів, навіть якщо в них однаковий форм-фактор.
mAh (мАг) (наприклад 1800 mAh ) – даний параметр відповідає за відображення ємності акумулятора. Відповідно, чим більша ємність акумулятора, тим довше працюватиме Ваше обладнання від одного заряду. Збільшення ємності ніяк не може вплинути на працездатність вашої камери чи якось зашкодити їй, на відміну від наступного параметру.
V (В) (наприклад 7.2V) – даний параметр відображає номінальний струм акумулятора, тому щоб не зашкодити камері слід підбирати модель номінальний струм якої відповідає характеристикам прописаним виробником камери. Акумуляторна батарея для фотоапарата з більшим номінальним струмом може призвести до пошкодження електроніки камери, і як наслідок, до дороговартісного ремонту.
Wh (Вт/г) (наприклад 13 Wh) – як і перший параметр, даний показник являється альтернативним способом відображення ємності акумулятора, проте в сфері фото та відеотехніки він менш поширений а ніж перший (mAh), і найчастіше використовується для маркування на великих акумуляторах типу V-mount.
Типи акумуляторів.
В загальному, всі акумулятори для відеокамер та фотоапаратів можна поділити на три групи. Пропрієтарні, універсальні, до яких можна віднести і акумулятори типу v maunt, та акумуляторні батарейки типу АА і їм подібні.
Пропрієтарні акумулятори, це акумулятори котрі призначені для використання з конкретною моделлю або серією фото чи відеокамер окремого виробника. На даний момент, абсолютно кожен виробник разом з камерою розробляє або використовує вже наявну в своєму асортименті власну модель акумулятора від камери попереднього покоління або схожого класу. Така батарея для камери точно володіє всіма необхідними характеристиками, має необхідну форму, розміри та конектори для коректної роботи з сумісною технікою.
Акумулятори типу v maunt – як правило, такий акумулятор для відеокамери має велику ємність, та стандартизований тип кріплення який і дав цій групі акумуляторів назву. Окрім живлення професійних відеокамер, такі акумуляторні батареї використовуються для живлення освітлення, в тому числі і студійного, відеорекордерів, моніторів та іншого знімального обладнання.
Пальчикові акумулятори, вони ж акумулятори типу AA (розмір стандартної батарейки) – такі акумулятори для фотоапарата як правило використовуються в компактних фотокамерах початкового рівня, накамерних спалахах, в системах радіосинхронізації, накамерному освітленні, мікрофонах та ще безлічі фото та відеоаксесуарів котрі потребують автономного живлення. Такий акумулятор для фотоапарата зазвичай має стандартний параметр номінального струму, відрізняється тільки ємність акумулятора яка впливає на максимальний час роботи від одного заряду. Як і батарея для відеокамери типу v maunt, акумуляторні батарейки AA потребують спеціального зарядного пристрою який як правило продається окремо. При використанні таких акумуляторів слід мати на увазі, що їхній номінальний струм нижчий (1.2 V), а ніж в звичайних пальчикових батарейок (1.5V), тому деяка користувацька техніка може некоректно працювати, або хибно відображати рівень зарядку при використання таких акумуляторів.
Різниця між оригінальними та не оригінальними акумуляторами.
В асортименті нашого магазину представлені як оригінальні, так акумулятори аналоги від відомих та перевірених виробників. Часто поняття "аналог" сприймається як підробка, але це не так. Акумулятори аналоги, це акумулятори для камер які виготовлені стороннім виробником, з дотриманням технічних вимог і процесів оригінального бренду. Такі акумулятори від перевірених брендів практично не поступаються оригінальним по характеристикам, а інколи навіть перевершують їх в плані ємності. Основною перевагою якою володіють акумулятори аналоги – являється більш доступна ціна. Обираючи акумулятор аналог для відеокамери чи фотоапарата, переконайтесь що Ви обрали модель призначену для роботи саме з камерою, адже інколи, аналоги тієї ж моделі випускаються в спрощеному вигляді, наприклад для роботи з накамерним світлом, в якому немає спеціальної системи для зчитування інформації з чіпу акумуляторної батареї для фотоапарата. Як правило, спрощені акумулятори позначаються приставкою LED в назві моделі.
Поради для продовження життєвого циклу Літій-іонних акумуляторів.
– Якщо акумулятор для фотоапарата чи відеокамери тривалий час не використовується, для зберігання зарядіть його до рівня 50%, та вийміть його з камери. В такому режимі, акумулятор без шкоди для себе зможе знаходитись тривалий час. При тривалому зберіганні рекомендується заряджати акумулятор до 50% раз в три-чотири місяці для уникнення глибокого розряду. Зверніть увагу, що нові акумулятори які ще не використовувались знаходяться в спеціальному режимі зберігання енергії, тому для них ця процедура не актуальна.
– Найбільш сприятливими умовами для батареї для фотоапарата являється температурний режим в діапазоні від 10 до 35 °C. Не зберігайте акумулятори поряд з радіаторами, печами, камінами чи електронагрівачами з температурою вище 60 градусів. Висока температура може пошкодити акумулятор та призвести до його протікання або здуття. Крім цього, уникайте зберігання акумуляторних батарей в вологому середовищі, котре може сприяти збільшенню швидкості розряду акумулятора.
– Старайтесь не доводити акумулятор до глибокого розряду, і тим більше до стану коли камера вже не включається. У випадку, якщо акумулятор розрядився до такого рівня, постарайтесь зарядити його якомога швидше. Всупереч поширеному міфу, літій-іонний акумулятор для фотоапарата не боїться частої та часткової підзарядки.
І на послідок, сучасна Li-ion батарея для камери майже не володіє «ефектом пам'яті», тому у випадку з новим акумулятором немає необхідності проводити процедуру повної зарядки/розрядки. Дана процедура може знадобитись з новими акумуляторами тільки для калібрування контролера, для чого достатньо буде 1-2 циклів повної зарядки розрядки.
Де купити акумулятор для фотоапарата?
В інтернет магазині PhotoPRO.com.ua представлено широкий асортимент товарів, в якому Ви знайдете акумулятор для фотоапарата чи відеокамери необхідної Вам моделі. На всі акумулятори в нашому магазині поширюється гарантія. Купити акумулятор для фото та відеокамери можна оформивши замовлення через корзину нашого сайту, або по телефону, де наші менеджери нададуть Вам кваліфіковану консультацію та допоможуть підібрати акумулятор для камери необхідної Вам моделі. Ми пропонуємо нашим клієнтам доставку товарів по всій території України, будь якою зручною службою доставки з можливістю оплати під час отримання товару.