Студійні спалахи
15.000 грн.
29.600 грн.
20.350 грн.
15.000 грн.
29.600 грн.
20.350 грн.
Студійні спалахи
Раніше, студійний спалах він же імпульсне студійне світло, був прерогативою виключно професійних фотографів, але сьогодні Ви можете купити повний комплект студійного світла за ціною накамерного спалаху.
Як можна зрозуміти з назви, студійний спалах (імпульсне світло) найчастіше використовується в студійних умовах, в якості одного або групи джерел освітлення. У той час як постійне світло видає світловий потік з незмінною протягом знімального процесу яскравістю, студійний спалах видає максимальну яскравість тільки в момент зйомки кадру, синхронізуючись з камерою за допомогою радіосинхронізатора (або іншого способу). Однак, варто зауважити, що навіть бюджетні студійні спалахи оснащуються так званим пілотним світлом, котре дозволяє фотографу приблизно побачити світлотіньовий малюнок і внести попередні корективи в світлову схему ще до першого кадру.
Як вибрати імпульсне світло для фотостудії?
Звичайно, в кожному конкретному випадку до студійного спалаху можуть бути абсолютно різні вимоги, але ось на що точно слід звернути увагу перед покупкою.
Загалом, на ринку представлені студійні спалахи двох типів: студійний моноблок, і спалахи з роздільною конструкцією. Як правило, студійний спалах з роздільною конструкцією являє собою «голову» спалаху, і виносний контролер з усіма електронними компонентами та елементами управління. Часто, такі спалахи дозволяють певний час працювати автономно, без необхідності підключення до електромережі.
На даний момент, більшість сучасних студійних спалахів виготовляється і продається у вигляді студійного моноблока. А в разі якщо Вам необхідний автономний студійний спалах, на сьогоднішній день представлений широкий асортимент студійних моноблоків з живленням від акумуляторної батареї.
Якщо Ви вже визначилися з типом студійного спалаху, зверніть увагу на наступні характеристики/особливості.
Потужність:
Залежно від обраної моделі, кожен спалах для студії має різну потужність. В даному випадку, потужність вимірюється у ватах в секунду або в джоулях (що в принципі одне й те саме - 400 Вт = 400 Дж). Що стосується необхідної потужності, то існує така приблизна теорія, для невеликої домашньої студії, вистачить студійного спалаху потужністю 200-400 Вт. Професійній фотостудії для більшості випадків вистачить спалаху потужністю 600-800 Вт, і дуже рідко, знадобиться більш потужний спалах. Фактично, наявність занадто потужного спалаху в малому приміщенні буде контпродуктивне і, ймовірно, на повній потужності, "затопить" приміщення великою кількістю перевідбитого неконтрольованого світла.
Управління потужністю:
Нерідко, купуючи перший студійний спалах користувач просто не звертає увагу на характеристику управління потужністю студійного моноблока. Параметр діапазону регулювання потужності дозволяє користувачеві побачити мінімальну потужність світлового імпульсу обраного спалаху. Наприклад, якщо в характеристиках товару зазначено що управління потужністю здійснюється в діапазоні від 1/1 до 1/5, то це означає, що мінімальна потужність 400 ватного спалаху 80 Вт. У випадку зі спалахом який дозволяє управляти потужністю в діапазоні від 1/1 до 1/32, мінімальна потужність такого ж студійного моноблока (на 400 Вт) складе 12,5 Вт, що в загальному, дасть Вам різницю в 6 стопів експозиції. Це може бути не важливо якщо Ви плануєте використовувати студійний спалах тільки в великій студії. Але цей параметр може відігравати велику роль якщо мова йде про малі домашні студії, де у Вас просто не буде можливості віддалити джерело освітлення від моделі для зменшення інтенсивності (яскравості) світла.
Як правило, більш просте імпульсне світло дає Вам діапазон регулювання в 1/8, що приблизно дорівнює 4 стопам експозиції. Спалахи середнього класу дозволяють знижувати потужність до 1/16 (5 стопів експозиції). Студійні спалахи, які дозволяють зменшувати потужність до 1/32 і вище (1/128, 1/256) відносяться до спалахів професійного рівня.
Тривалість світлового імпульсу:
Цей параметр відображає швидкість світлового імпульсу обраної потужності. Як правило, це параметр не дуже важливий якщо Ви займаєтеся портретною зйомкою. Але якщо Ваше завдання зйомка танцюриста або спортсмена, який швидко рухається, або навіть непосидючих дітей, Вам точно знадобиться студійний моноблок з високою швидкістю імпульсу щоб "заморозити" сцену і отримати кадр без розмиття через рух об'єкта зйомки.
Час перезарядки:
Час перезарядки – час, необхідний студійному спалаху після імпульсу, перед тим як він буде готовий до нового. Грубо кажучи, це мінімальний проміжок часу між спрацьовуванням спалаху. Як правило, дешевші спалаху заряджаються довше – на повній потужності це може зайняти до 3 секунд (в залежності від моделі). На перший погляд це так вже й багато, але, коли у Вас обмежений час, і ви намагаєтеся зняти кожен момент, це може здатися вічністю. Параметр час перезарядки особливо важливий якщо Ви плануєте зайнятися фешн зйомкою, де необхідно зняти кожну емоцію і позицію моделі під час позування.
Байонет:
Часто, для кріплення світлоформуючих насадок (софтбоксів і різного роду рефлекторів) різні виробники використовують різні типи з’єднувальних байонетів. Оскільки більшу частину часу Ви будете використовувати студійний спалах з софтбоксом або рефлектором, при його покупці обов'язково слід звернути увагу на тип байонета спалаху. Найбільш поширеним типом байонета є байонет Bowens. Це найбільш наближений байонет до єдиного стандарту, оскільки безліч різних виробників випускає софтбокси і різного роду світлоформуючі насадки для кріплення на спалахи з цим байонетом. Це означає, що, маючи спалах з байонетом Bowens у Вас буде значно ширший вибір самих аксесуарів, сумісних брендів і ціни. Однак, в разі якщо Ви вибрали студійний спалах з іншим байонетом, у Вас все одно залишається можливість користуватися практично будь-якими софтбоксами і рефлекторами за допомогою спеціальних перехідників які також представлені в нашому магазині.
Пілотне/моделююче світло:
Більшість сучасних студійних спалахів обладнані пілотним (моделюючим) світлом. Пілотне світло студійного спалаху це, лампа постійного освітлення, що дозволяє фотографу побачити, як буде падати світло на об'єкт. Як правило, для пілотного освітлення використовують галогенні лампи. Крім цього, пілотне освітлення запобігає надмірному відкриттю зіниці ока моделі, в слабо освітленій студії. Залежно від обраного спалаху, регулювання потужності пілотного освітлення може відбуватися в режимі On/Off, залежати від обраної потужності імпульсного світла, або налаштовуватися користувачем в повністю ручному режимі. Очевидно, що студійний спалах що дає можливість повністю ручного налаштування, і автоматичного налаштування в залежності від потужності імпульсного освітлення, дають Вам більше контролю і вибору.
Спосіб синхронізації:
Кожен студійний спалах має роз'єм для підключення синхрошнура – як правило це роз'єм Jack 3,5 мм, але зустрічається і Jack 1,4 мм. Залежно від комплектації того чи іншого студійного моноблока, синхрокабель може входити в комплект поставки. У разі якщо виробником не передбачено в комплекті такого кабелю, його завжди без проблем можна докупити окремо. Цей роз'єм також може використовуватися для підключення систем радіосинхронізації. Крім цього, більшість студійних спалахів оснащені так званим світлосинхронізатором, або як їх ще називають "пасткою світла", що дозволяє "підпалювати" кілька спалахів від світлового імпульсу основного спалаху.
Останнім часом, практично кожен сучасний студійний моноблок має вбудований приймач системи радіосинхронізації. Це дозволяє користувачеві повністю позбутися від зайвих дротів, і спрощує процес підготовки до зйомки. Крім цього, для початку роботи користувачеві знадобиться докупити тільки передавач сумісний з його камерою, і системою вбудованою в спалах. Як правило, це обійдеться дешевше, ніж покупка повного комплекту з передавача і приймача.
З тим на що слід обов'язково звернути увагу перед тим як купити імпульсне світло ми розібралися, тепер давайте визначимо скільки студійних спалахів потрібно.
Дати відповідь на питання скільки ж студійних спалахів потрібно дуже важко, тут все залежить від жанру зйомки і розмірів кадру (обсягу кадру). Ви можете почати з одного студійного моноблока і використовувати світловідбивачі по міру їх необхідності. Для більшості сцен, фотографу не знадобиться більше 4 студійних спалахів, які забезпечать основне освітлення, заливку світла для мінімізації небажаних тіней, підсвічування для волосся моделі, і підсвічування фону.
Де купити студійний спалах?
У нашому інтернет-магазині Ви знайдете широкий асортимент студійних спалахів різної потужності, цінових категорій і всіх популярних брендів. Купити студійний спалах (імпульсне світло) можна оформивши замовлення через корзину нашого сайту, або зв'язавшись з нашими менеджерами по телефону для отримання кваліфікованої консультації. Ми здійснюємо доставку товарів по всій території України, з можливістю оплати під час отримання замовлення у відділенні кур'єрської служби. На всі студійні спалахи поширюється гарантія, термін якої залежить від виробника і вказано на сторінці товару.